TÝŽDEŇ ZLIAV až -50% | plus -10% na všetko nezľavnené s kódom LETO10 | len do 28.6.

O nábytku

FRANCÚZSKY NÁBYTOK S TRADÍCIOU

Náš hlavný dodávateľ nábytku je francúzska firma Country Corner by Interior´s so sídlom v Le Havre v Normandii vo Francúzsku. Interior´s od roku 1977 kreslí, navrhuje, výrába a predáva kvalitný masívny drevený nábytok vo viac ako 40 kolekciách. Nábytok si vyrába vo vlastných dielňach. Vo Francúzsku má viac ako 40 predajní a v segmente masívneho nábytku je na popredných miestach. Nábytok je veľmi kvalitný, vyhotovený z certifikovaných materiálov, hlavne z masívneho dreva s dôrazom na ekológiu. Každý kus je originál a ručne napevno zmontovaný v dielni, tak aby bola zabezpečená pevnosť a trvácnosť. Farby a laky sa nanášajú v 8. vrstvách a ručne patinujú. Hlavné heslo Interior´s je ponúkať elegantný, jedinečný nábytok navrhnutý tak, aby vydržal. Je to originálny nábytok, ktorý je dedičstvom odovzdávaným z generácie na generáciu.

Obnoviteľné. Všetko drevo pochádza z trvalo udržateľných zdrojov, t. j. z lesov certifikovaných medzinárodnými značkami, ktoré zaručujú zodpovednú a udržateľnú produkciu. Drevo je jediný materiál s prirodzenou schopnosťou ukladať CO2 vo svojich vláknach. Fixáciou oxidu uhličitého sa podieľa na globálnom boji proti globálnemu otepľovaniu.

Recyklovateľné. Každý kus dreva je narezaný a tvarovaný tak, aby sa minimalizoval odpad z výroby. Všetky naše odrezky sa opätovne používajú na malé časti, gombíky, výstuhy... Dokonca aj hobliny sa recyklujú na časti z drevených vlákien.

Úspora energie. Spracovanie dreva vyžaduje v porovnaní s inými materiálmi (drevotrieskové dosky, plasty, kovy atď.) nízku spotrebu energie a vytvára málo škodlivín. Jeho nízka hmotnosť navyše znižuje energiu spotrebovanú na jeho prepravu.

Prírodné povrchové úpravy. Drevo pri svojej premene nevyžaduje takmer žiadnu chemickú úpravu. Navyše väčšina našich patín neobsahuje priemyselné rozpúšťadlá, ale jednoducho prírodné produkty alebo produkty na vodnej báze.

Interior´s to je nábytok s dušou, ktorý si zamilujete na prvý pohľad :)

AKO SA STARAŤ O NÁBYTOK

Vážený zákazník, ďakujeme, že ste si zakúpili autentické výrobky našich dodávateľov. Výrobky sú ručne dotvárané, patinované a maľované, preto ich tvary môžu byť rôznej veľkosti a rôznej povrchovej úpravy. Pri dodržiavaní nižšie uvedených zásad Vám bude výrobok dlho slúžiť k Vašej spokojnosti.

Nábytok a doplnky z dreva

Znečistené plochy od prachu najlepšie očistíme vysávaním, pomocou metličkového nadstavca, prípadne mäkkou kefkou. Iné znečistenie najlepšie odstránite pomocou navlhčenej utierky v roztoku voda a mydlový saponát. Na čistenie nábytku v žiadnom prípade nepoužívajte agresívne chemické prostriedky (napr. benzín, acetón a pod.). Na ošetrenie povrchovej úpravy prírodná dyha, patinovaný lak, lamino, PVC fólia používajte určené prípravky na príslušnú povrchovú úpravu podľa doporučenia výrobcu. Povrchovú úpravu kolekcie Brocante a Chateau nikdy nečistite mechanicky drhnutím a čistiacimi prostriedkami (iba navlhčenou mäkkou handričkou). Povrch nábytku udržujte v suchu, vlhkosť môže spôsobiť šúpanie povrchovej vrstvy. Na povrch nelepte lepiacu pásku, nakoľko je vrchná vrstva špecifická a páska by ju po strhnutí mohla poškodiť.

Nábytok a doplnky z MDF

Znečistené plochy od prachu najlepšie očistíme vysávaním, pomocou metličkového nadstavca, prípadne mäkkou kefkou. Iné znečistenie najlepšie odstránite pomocou navlhčenej utierky v roztoku voda a saponát. Na čistenie nábytku v žiadnom prípade nepoužívajte agresívne chemické prostriedky (napr. benzín, acetón a pod.). Na ošetrenie povrchovej úpravy laku a patiny používajte určené prípravky na príslušnú povrchovú úpravu podľa doporučenia výrobcu, ktoré sú bežne dostupné v špecializovaných predajniach. KOVOVÝ NÁBYTOK Aby sa zachoval čo najdlhšie pôvodný stupeň lesku kovových častí, používajte na utieranie prachu mäkkú handričku. Prach utierajte jemne, bez zbytočne silného pritláčania. Zásadne nepoužívajte rozpúšťadlá akéhokoľvek druhu. Kovové časti výrobku sú elektrostaticky nanášané práškom a následne vypaľované pri vysokých teplotách. Výrobca prášku aby dosiahol daný stupeň lesku, používa jemné a mäkké hliníkové častice. Nedodržaním vyššie uvedených pokynov na ošetrovanie kovových častí môže dôjsť práve u týchto hliníkových častíc a tým aj celej povrchovej úpravy k jej poškodeniu, vytvoreniu matnejších plôch.

Čalúnený nábytok

Čalúnenie zbavujeme povrchového prachu vysávačom alebo jemnou kefou. Miestne zaľahnutý vlas vyrovnáte mäkkou kefou. Čalúnený nábytok nevyklepávajte! Nemastné škvrny ľahko odstránite vlhkou handričkou namočenou v mydlovej vode alebo v neutrálnom saponáte. Potom vysušiť tampónom z bavlny (vatou). Mastné škvrny vyčistíte vlhkou bielou handričkou namočenou vo vlažnej vode s neutrálnym.